Kam namontovať LED rampu

Kde namontovať LED rampu?

Výber správneho miesta montáže vašich nových svetiel by mal oveľa viac súvisieť s tým, kde budú najúčinnejšie. Než s tým, kde si myslíte, že budú na vašom vozidle 4×4 vyzerať najlepšie. Aj keď masívne svetelné lišty cez hornú časť čelného skla výrazne zmenia vzhľad vášho vozidla 4×4, predný nárazník je zvyčajne najlepším miestom pre vaše terénne svetlá smerujúce dopredu. Hoci, ak sú svetlá dostatočne veľké, môžu brániť prúdeniu vzduchu k chladiču a spôsobiť prehrievanie na vozidlách 4×4. LED svetelné lišty namontované na A-stĺpiku nad čelným sklom umožňujú vrhanie svetla doďaleka a doširoka. Najmä pri zakrivených svetelných lištách a tých, ktoré majú LED diódy na koncoch mierne nasmerované von.

Montáž svetiel vysoko na čelné sklo alebo na kapotu má však určité negatívne účinky. Môže spôsobiť zvýšený hluk vetra a oslepujúce oslnenie od kapoty, najmä v extrémne prašných alebo hmlistých nočných podmienkach. Pretekári proti tomu bojujú tak, že kapotu natrú plochou čiernou farbou alebo na svetlá nainštalujú štíty, ktoré zatienia oblasť kapoty. Ak vám ide o lepšiu viditeľnosť v hmle, budete chcieť prejsť na jantárovo sfarbené šošovky a namontovať svetlá čo najnižšie, najlepšie pod predný nárazník. To vám pomôže vidieť na cestu bez toho, aby hmla odrážala svetlo späť do tváre a znižovala viditeľnosť.

Väčšie LED svetlá sú zvyčajne vybavené viacerými zdrojmi svetla, ako napríklad toto terénne svetlo ARB (arbusa.com) Intensity. Dodáva svetlu úplne iný vzhľad. Svetlá ARB Intensity sú k dispozícii s bodovým aj stretávacím svetlom.

Spoločnosti ako PIAA (piaa.com), Rugged Ridge (ruggedridge.com), Rigid Industries, Rough Country (roughcountry.com) a ďalšie. Ponúkajú montážne držiaky na A-stĺpik špecifické pre vozidlo pre všetky populárne modely 4×4. Jednotlivé menšie svetlá môžete nasmerovať ľubovoľným smerom, aby ste dosiahli čo najlepšiu viditeľnosť v noci.

Spoločnosť OC Motorsports (ocmotorsports.com) vykonala elegantnú inštaláciu týchto LED svetiel Rigid Industries na zapustenú montáž. Má decentný vzhľad, ale vďaka štyrom LED diódam namontovaným po celom obvode v továrenskom zadnom nárazníku je vždy dostatok svetla.

Svetelné lišty KC HiLites Flex Array LED sa skladajú z jednotlivých LED svetiel, ktoré sa dajú spájať ako lego. K dispozícii máte držiaky a ďalšie LED diódy na nekonečné spájanie a stohovanie. Ako bonus, ak by jedno zo svetiel LED časom zhorelo, môžete jednoducho vymeniť jedno svetlo alebo časť, namiesto výmeny celého svetelného panela. Funkcia prepojenia vám tiež dáva možnosť integrovať bodové a svetelné reflektory presne tam, kde ich chcete mať vo svojom personalizovanom svetelnom paneli.

Nákupný košík
Návrat hore