Tipy na nákup LED svetiel

Tipy na nákup LED svetiel

Pridanie LED svetiel na offroad 4×4 je obľúbenou formou úpravy. Kúpte si správne svetlá pre svoje potreby pomocou nasledujúcich tipov.

Jedným z hlavných spôsobov, ako ľudia radi upravujú svoje autá, je pridanie alebo výmena svetiel. Doplnkové svetlá môžu dodať vášmu nákladnému vozidlu pôsobivejší vzhľad a hodia sa vám pri jazde v teréne, kempovaní alebo pri jazde v tmavých podmienkach. Nie všetky svetlá sú však rovnaké, takže možno budete potrebovať náročné oko, aby ste našli to správne pre vás. Aby sme vám pomohli, načrtli sme niekoľko tipov na nákup LED svetiel pre nákladné vozidlá.

Rozhodnite sa pre typ svetla

Existuje celý rad typov svetiel, ktoré môžete nainštalovať na svoje nákladné vozidlo na rôzne účely. Preto by ste sa na začiatok mali rozhodnúť, čo hľadáte. Položte si otázku, čo pre vás budú musieť svetlá robiť. Ak si chcete poradiť s hmlou, budete chcieť nájsť hmlové svetlá, ktoré nainštalujete pod hlavné svetlomety. Na vylepšenie vzhľadu môžu byť ideálne svetlá do mriežky a prídavné spätné svetlá pre zadnú časť vozidla. Terénni vodiči často inštalujú svetelné lišty alebo pod svetlá na strechu alebo do blízkosti bočných spätných zrkadiel, aby mali dodatočné osvetlenie smerom dopredu, keď sú ďaleko od jasných ulíc.

Pozrite sa na odber prúdu

Spotreba svetla v ampéroch je meradlom toho, koľko energie spotrebuje, keď je zapnuté. Nechcete svetlo, ktoré má príliš vysoký odber v ampéroch, pretože to môže rýchlo vybiť batériu. Pre každého, kto často jazdí cez odľahlejšie oblasti, to môže byť nočná mora. V dôsledku toho, keď uvažujete o väčších LED svetlách, musíte sa pozrieť na ich odber v ampéroch, aby ste sa uistili, že nie je príliš vysoký. Mali by ste byť schopní nájsť účinné druhy, ktoré napriek nižšej spotrebe energie nebudú ohrozovať úžitkové vlastnosti. Pri menších svetlách zvyčajne nie je odber v ampéroch problémom.

Skontrolujte jas

Ďalším tipom pri kúpe LED svetiel pre nákladné vozidlá je skontrolovať ich jas. Pomôže vám to vyhnúť sa scenáru, keď sa budete trápiť s pripojením nových svetiel k vozidlu, aby ste zistili, že sú príliš slabé na to, aby boli užitočné. Výrobcovia merajú jas svetiel pre nákladné vozidlá pomocou dvoch ukazovateľov: luxov a lúmenov. Lumeny sú jednoduché, pretože sú to jednotky, ktoré merajú výkon svetla. Sú dobrým referenčným údajom pre dekoratívne svetlá, ktoré chcete, aby ostatní videli na vašom nákladnom vozidle. Nemusia však nevyhnutne vypovedať o tom, aké jasné je svetlo z vášho pohľadu ako vodiča. Na tento účel je lepšie používať luxy. Tieto jednotky hovoria o tom, aký jas bude mať svetlo vrhané na povrch pred vaším vozidlom. Upozorňujeme, že luxy sa menia v závislosti od vzdialenosti povrchu od svetla, preto by mal výrobca uviesť referenčnú vzdialenosť pre luxy.

Nákupný košík
Návrat hore